Letné Pocity v júni v Mestskej oáze – program

image004 (1)

Foto: Urbanika, n.o.

Program

3.6. o 20.00h, Urban Oasis / Mestská oáza, Okružná 59

BONNIE  & CLYDE

(USA, 1967, 107 min., réžia: Arthur Penn)

Juhozápad Ameriky sa zmieta v hospodárskej kríze a Clyde Barrow s Bonnie Parkerovou sa vydávajú na dráhu zločinu. Nechcú nikomu ublížiť. Jednoducho len túžia po dobrodružstve a po sebe navzájom. Čoskoro ich začneme mať radi. Ale žiadny z predchádzajúcich filmov nás nepripravil na prívaly násilia, ktoré nás po chvíli zavalia. Film je stále tvrdší a my sa bojíme, že by sa našim hrdinom mohlo niečo stať a desíme sa toho, že by ich niekto mohol zabiť…

11.6. o 19.00h, CHRISTIANIA, Vstupné: 2€

FILMOVÝ KVÍZ PETRA KONEČNÉHO

Máte radi filmy, radi sa o nich rozprávate a ešte radšej súťažíte?
Tak nepremeškajte druhý filmový kvíz Petra Konečného v kaviarni Christiania, s množstvom zaujímavých ukážok, otázok a netradičných kinematografických disciplín.
Ak nás chcete potešiť svojimi filmovými znalosťami, zabaviť sa a vyhrať fajn veci, prihláste svoje tímy na kinopocity@gmail.com.
Maximálny počet súťažiacich v jednom tíme sú 6 ľudia.

17.6. o 20.00h, Urban Oasis / Mestská oáza, Okružná 59

VLHKÉ MIESTA

(Feuchtgebiete, Nemecko, 2013, 109 min, r. David Wnendt)

Nemecký filmový hit roku 2013 vznikol podľa rovnomenného knižného bestselleru Charlotte Roche, ktorý na niekoľko týždňov obsadil najvyššie priečky zoznamov svetových bestsellerov a bol preložený do 27 jazykov. Najtajnejšie aspekty ženského sveta so svojimi bizarnosťami a tajne ukrývanými túžbami ukazuje s neobvyklou otvorenosťou a humorom. Osemnásťročná Helen rada experimentuje. Obzvlášť v sexe. A v oblasti hygieny má tiež niekoľko vlastných svojráznych teórií. Svoje okolie šokuje úprimnosťou a komentármi, ktoré mladej dáme do úst nepatria… S „pokrvnou sestrou“ Corinnou porušujú jedno spoločenské tabu za druhým. Až dovtedy, kým Helen neskončí v nemocnici po nehode, ktorú utrpí pri holení intímnych partií. Ani na nemocničnom lôžku však neprestáva napredovať, v mierne povedané, drsnom vyrovnávaní sa s bolestivými miestami dospievania a tajne pri tom dúfa, že sa jej podarí  uzmieriť rozvedených rodičov.

24.6. o 20.00h, Urban Oasis / Mestská oáza, Okružná 59

NÁSLEDKY LÁSKY

(Le conseguenze dell’amore, Taliansko, 2004, 105 min., r. Paolo Sorrentino)

Jeden z najprogresívnejších a najoriginálnejších súčasných talianskych režisérov Paolo Sorrentino vytvoril v roku 2004 pozoruhodnou snímkou Následky lásky rafinovanú kombináciu motívov kriminálneho žánru s pôsobivou analýzou starnúceho človeka, ktorému pomedzi prsty uniká život a okolitý svet i život už len bez známky akejkoľvek emócie nečinne pozoruje. Päťdesiatnik Titta vedie extrémne nudný, extrémne rutinný a extrémne nezáživný život v bližšie nešpecifikovanom švajčiarskom hoteli. Jeho každodennú rutinu, pozostávajúcu iba z niekoľkých nemenných úkonov, však naruší láska a všetky problémy, ktoré z nej vyplývajú. Jeho doterajší život bez práce, plný samoty, ticha, vyfajčených cigariet a prázdnych pohárikov v hotelovom bare, sa zrazu začne meniť.

Zmena programu vyhradená!