12.1. 19:00h

BOJ SNEŽNÉHO PLUHU S MAFIOU

(Kraftidioten, Dánsko, Nórsko, Švédsko, 2014, 116 min., r. Hans Petter Moland)

Príbeh “spravodlivej“ pomsty s lavínou mŕtvych tiel rozpráva režisér s poriadnou dávkou čierneho humoru, prekvapivých zvratov i elegancie, a výsledkom je zábavný a inteligentný akčný thriller z prostredia zasnežených drsných nórskych hôr.

Boj_snezneho_pluhu

 

 

 

 

 

 

 

22.1. 20:00h

PRAGUE SHORTS – Best of Brutal Relax Show 

Prehliadka najlepších filmov  11. ročníka festivalu krátkych filmov Praha – 120 min

Myslíte si, že ste v kine videli úplne všetko? Že vás už nič neprekvapí? Ani nešokuje? Z tohoto omylu vás vyvedie kolekcia krátkych filmov Best of Brutal Relax Show. Tieto kraťasy z celého sveta sú oproti očakávaným i zažitým konvenciám neošúchanou formou i šokujúcim či nekorektným obsahom. Takže pozor, nech neprídete o oko, rovnako ako malý Olin, hrdina írskeho hororu Ako Olin o oko prišiel. Potrestaný ale bude i neverný manžel, čo si užíva v mäsiarstve s tučnou zákazníčkou, za čo v kubánskej snímke Zebu asi skončí ako náplň do hamburgeru. Hneď niekoľko prekvapení čaká pri pravidelnom rannom behu opusteným lesom hlavného hrdinu snímky Všetko nejlepšie, narodeninová párty to ale rozhodne nebude. Ako skončí partička násilníkov, ktorá šikanuje trinásťročnú Ruby? Dievčatko z vrakovišťa na výtržníkov vytiahne to, čoho sa bojí najviac, samú seba. Celú sekciu Best of Brutal vlastne do určitej miery definuje názov filmu Nakoniec zomrie. Vy si užijete nielen ten, ale i deväť ďalších „krutoprísnych“ filmov, ktoré rozhodne nie sú páčivými rozprávkami. Ale nebolo tých päť rozprávok už skrátka dosť…?

Všechno nejlepší

 

 

 

 

 

 

 

 

23.1. 15:00h

PRAGUE SHORTS deťom

Prehliadka krátkych filmov pre deti – 60 min.

Prague shorts deťom je program pre malých filmových fanúšikov vybraný priamo deťmi. Premietať sa budú hrané i animované krátke filmy z celej Európy, napríklad z Arménska, Francúzska, Nemecka či Talianska. Malí diváci a ich rodičia sa dozvedia, že za okuliare sa netreba hanbiť, ako dobrý kamarát môže byť malý modrý tapír, ako vyzerá zem, kde večne fúka vietor alebo aké pružné sú žirafy. Chlapcov určite poteší film o futbale..Program je vhodný pre rodičov s deťmi od 5 rokov.

Malý modrý tapír

 

 

 

 

 

 

 

 

26.1. 19:00h

TAKOVEJ BAREVNEJ VOCAS LETÍCI KOMETY

(Česko, 2015, 100 min, r. Václav Kučera)

Celovečerný dokumentárny film rozpráva o Filipovi Topolovi, skladateľovi, textárovi, klaviristovi a spevákovi skupiny Psí vojáci, ktorého tvorba zasiahla tri generácie.
Charizmatický a všestranne talentovaný umelec na seba začal strhávať pozornosť už od svojich trinástich rokov, jeho potreba slobodného vyjadrovania však v komunistickom Československu skoro narazila na kameň. Filipovi a jeho mladej kapele tak neostalo nič iné, než sa na desať rokov presunúť do alternatívneho prostredia undergroundovej scény.

takovej barevnej vocas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.1. 19:00h – Christiania

VEČER NAJLEPŠÍCH FILMOV A REKLÁM ROKA 2015 S PETROM KONEČNÝM

Rok 2015 priniesol mimoriadné diela v oblasti svetovej kinematografie, televíznej produkcie a reklamy. Počas filmového večera si predstavíme len to najlepšie z moderného vnímania audiovizuálneho umenia. Je pozoruhodné, ako sa tento druh tvorby stále vyvíja a hľadá nové cesty ako zaujať často presýtených divákov. Nestrácajte čas s priemernosťou a balastom. K slovu sa tentoraz dostane iba kvalita. A sprevádzať vás ňou bude šéfredaktor portálu Kinema.sk Peter Konečný.

IMG_2135.CR2

 

 

 

 

 

 

 

Zmena programu vyhradená!

}