Skip to content Skip to footer

 

Kino Pocity odpremietalo počas júna v záhradnom kine za Scalou štyri filmy, ktoré zatiaľ navštívilo viac ako 600 divákov. Vynikajúce počasie len podporilo atmosféru obľúbeného kina pod hviezdami a diváci sami ocenili nielen výber filmov, ale aj kvalitu obrazu a zvuku či doplnkové služby bufetu, o ktorý sa postarala majiteľka kaviarne Libresso Books&Coffee. Novinkou v júli bude aj to, že okrem utorkových mestských premietaní, rozširuje Kino Pocity pole pôsobnosti aj na Sídlistko III., kde bude vo štvrtky premietať Európske filmy za Euro v Lanovom centre.

Prešovčania sa tak v júli môžu tešiť na poriadnu dávku kvalitných filmov, za ktoré sa zaručuje dramaturgička kina Nina Šilanová: “Našim cieľom je priniesť divákom filmy, ktoré sa do bežnej kino distribúcie nedostávajú. Snažíme sa vyberať filmy aj s ohľadom na širšie publikum a letnú atmosféru, avšak stále ostávame verní klubovým filmom. Chceme našim divákom ukázať, že sa takýchto filmov nemusia báť. To sa nám zatiaľ darí, o čom svedčí nielen skvelá účasť, ale aj potlesk a pozitívne komentáre po každom filme, ktoré nás veľmi povzbudzujú k ďalšej činnosti.”

Júlové projekcie prinesú do záhradného kina taliansku komediálnu drámu Šialene šťastná o dvoch ženách, pacientkach psychiatrickej kliniky, medzi ktorými vznikne silné priateľstvo. Režisér Jim Jarmusch je medzi “klubistami” známou postavou, jeho nádherne milý film Paterson je príbehom víťazstiev a porážok všedného dňa a krásy, ktorá sa skrýva aj v tých najmenších detailoch. Film Orol Eddie, o najslávnejšom skokanovi na lyžiach v histórii Veľkej Británie Michaelovi Edwardsovi, poteší nielen fanúšikov športu a Divočina v hlavnej úlohe s Reese Witherspoon možno presvedčí zopár ľudí, aby si zbalili ruksaky a vydali sa na náročnú a divokú cestu za poznaním samého seba.

Filmy aj na Sídlisku III.

Vďaka spolupráci Kina Pocity a Lanového centra na Sídlisku III. budú mať diváci možnosť sledovať filmy aj vo štvrtky. Môžu sa tešiť nielen na príjemné prostredie obľúbeného Outdoor parku a európske filmy rôznych žánrov, ale aj na veľmi symbolické vtupné 1 Euro vďaka projektu Asociácie slovenských filmových klubov €urópske filmy za €uro. “Sezónu v Lanovom centre sme chceli otvoriť špeciálnym filmom. Čo môže byť lepšie pre takýto priestor, ako premietanie filmu slovenského režiséra, Pavla Barabáša, ktorý je úzko spätý s horami. Jeho snímka Sloboda pod nákladom o tatranských nosičoch nás prinúti sa na chvíľu pozastaviť a popremýšľať nad vlastným nákladom, ktorý si na chrbte nosíme.”, uviedla Šilanová.

Letné Kino Pocity prevádzkuje už šiesty rok občianske združenie Cirkus 49, ktoré sa počas roka venuje pravidelným premietaniam klubových filmov pod hlavičkou Kino Pocity.

Projekt Letné Kino Pocity je realizovaný vďaka finančnej podpore mesta Prešov.

Partneri projektu: PO.CITY, o.z., Libresso Books & Coffee, Park kultúry a oddychu Prešov

Mediálni partneri: Prešovské noviny, Sky Radio

 

 

LETNÉ KINO POCITY

Záhradné kino za Scalou, Masarykova 7, Prešov

Vstup: 3€/2€ s preukazom FK

 

PROGRAM JÚL 2017

 

4.7., utorok, 21:00 h

ŠIALENE ŠŤASTNÁ

(La Paza Gioia, Francúzsko / Taliansko, 2016, 118 min, r. Paolo Virzi)

 

11.7., utorok, 21:00 h

PATERSON

(Paterson, USA, 2016, far., 113 min, r. Jim Jarmusch)

 

18.7., utorok, 21:00 h

OROL EDDIE

(VB / USA / Nem., 2016, 106 min, r. Dexter Fletcher)

 

25.7., utorok, 21:00 h

DIVOČINA

(Wild, USA, 2014, 110 min, r. Jean-Marc Vallée)

 

LETNÉ KINO POCITY: €urópske filmy za €uro

LANOVÉ CENTRUM OUTDOOR PARK

Tomášiková 60, Prešov (sídlisko III)

Vstupné: 1€

 

PROGRAM JÚL/AUGUST 2017

 

6.7., štrvtok, 21:00 h

SLOBODA POD NÁKLADOM

(Slovensko, 2016, far., 61 min, r. Pavol Barabáš)

 

13.7., štvrtok, 21:00 h

FÉNIX

(Phoenix, Nemecko, 2014, 98 min, r. Christian Petzold)

 

20.7., štvrtok, 21:00 h

LÍZA, LÍŠČIA VÍLA

(Lisa, a rókatündér, Maďarsko, 2015, 98 min, r. Károly Ujj Mészáros)

 

27.7., štvrtok, 21:00 h

MELANCHOLIA

(Melancholia, Dán. / Fran. / Nem. / Švéd. / Tal., 2011, 130 min, r. Lars von Trier)

 

3.8., štvrtok, 21:00 h

HASTA LA VISTA!

(Come as you are, Belgicko, 2011, 115 min, r. Geoffrey Enthoven)

 

10.8., štvrtok, 21:00 h

ZKÁZA KRÁSOU

(Zkáza krásou, Česko, 2015, 94 min, r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna)