Skip to content Skip to footer

MFF FEBIOFEST BRATISLAVA AJ JEHO REGIONÁLNA ČASŤ JE ZRUŠENÁ

„Pod vplyvom aktuálnych okolností sme dospeli k neľahkému rozhodnutiu aj napriek množstvu vynaloženého času a prostriedkov zrušiť festival v plánovanom termíne, pretože z pohľadu preventívnych opatrení to považujeme za jediné možné a správne,“ uviedli organizátori festivalu.

Pevne veríme, že sa situácia v najbližšom čase upokojí a budeme Vás môcť informovať o náhradnom termíne, v ktorom festival zrealizujeme.

Ďakujeme za pochopenie.

 

24.-25.3. 2020

MEDZINÁRODNÝ FILMOVÝ FESTIVAL FEBIOFEST 2020

Streda 25.3. 19:30

ĎALEKO OD REYKJAVÍKU

Island, Dánsko, Francúzsko, Nemecko, 2019, far., 92 min, r. Grímur Hákonarson

Po smrti manžela sa farmárka Inga rozhodne začať nový život podľa vlastných predstáv a pustí sa do boja proti korupcii a nespravodlivosti v jej komunite na severe Islandu. Dráma od režiséra slávnych Baranov Grímura Hákonarsona.

Mlčanlivá Inga vlastní malé hospodárstvo v odľahlej dedinke na severe Islandu. Vplyvom nečakaných udalostí príde v priebehu niekoľkých dní o manžela, o väčšinu životných istôt a ocitá sa až po uši v dlhoch. Jej nešťastie z veľkej časti spôsobilo chamtivé farmárske družstvo, ktorého vedenie kvôli zisku šikanuje miestnych chovateľov. Keď ale zaženie do kúta doteraz nenápadnú ženu, narazí na tvrdý odpor. Inga už nemá čo stratiť a vydáva sa do boja. Bez strachu a plná odhodlania využíva všetky dostupné zbrane – ostré príspevky na Facebooku, mlieko i zásoby hnoja. Príbeh o silnej a tvrdohlavej žene sa odohráva v kulisách prekrásnej islandskej krajiny a je pretkaný jemnou severskou absurditou.

Vstupné: 4€/3€ (s preukazom FK) / FILM