Kino Pocity na Stromoradí otvárame 25.1. prehliadkou SCANDI – program

❄️ SCANDI – prehliadka súčasných severských filmov ❄️

Utorok, 25 január o 17:00 h

SCANDI: Margrete – kráľovná severu

(Margrete den Første, Dánsko / Nórsko / Švédsko / Poľsko / Česko / Island, 2021, 120 min, r. Chralote Sieling)

Píše sa rok 1402. Margrete sa podarilo to, čo žiadnemu mužovi pred ňou. Dánsko, Nórsko a Švédsko spojila do mierovo orientovanej Únie, ktorej sama vládne cez svojho mladého adoptívneho syna Erika. Únia je však obkľúčená nepriateľmi, a tak Margrete plánuje manželstvo medzi Erikom a anglickou princeznou. Spojenectvo s Anglickom by Únii zaručilo status vznikajúcej Európskej veľmoci, ale hroziace sprisahanie môže zničiť Margrete a všetko, čomu verila. Režisérka Charlotte Sieling má za sebou dlhú kariéru ako jedna z najznámejších dánskych režisérok TV sérií ako Borgiovci (2013), The Killing, Most (2011), Those Who Kill (2014) and americký seriál Homeland (V mene vlasti) (2018). Charlotte Sieling prináša so snímkou MARGRETE – KRÁĽOVNÁ SEVERU jeden z najväčších príbehov severských krajín – príbeh o jednej z najmocnejších žien v histórii Európy.

Vstup: 4€/3€ 

Utorok, 25. január o 19:30 h

SCANDI: Divoch

(Vildmænd, Dánsko, 2021, 104 min, r. Thomas Daneskov)

Martin v zúfalej snahe prekonať krízu stredného veku uteká od spoločnosti, aby žil v lese. Zaobstará si luk a jaskynný outfit, ale pravda je taká, že: v prežití stojí za nič. Jedného dňa stretne Musu, drogového dílera, ktorí je zranený a na úteku. V nádeji, že uniknú mnohým problémom sa toto excentrické duo vydáva na hektickú jazdu cez fjordy. Prenasledovaní miestnou políciou, rozzúreným Vikingom, násilníkmi a – v neposlednom rade – Martinovou rodinou. 

Vstup: 4€/3€ 

Streda 26. január o 17:00 h

Scandi: Oceľové dámy

(Teräsleidit, Fínsko, 2020, 92 min, r. Pamela Tola)

Road-movie, v ktorej vek už nie je ani číslo. 75-ročná Inkeri udrela svojho muža Tapia panvicou a chcela by ho pochovať v záhrade. Aj pri očakávaní života vo väzení, je ešte vždy čas žiť – konečne! Inkeri musí ihneď odísť hoci už teraz je neskoro. Cesta cez Fínsko je plná šarmantných stopárov, spomienok a hriešneho tanca. Keď Inkeri narazí na svoje univerzitné denníky, nájde v ňom Eina, lásku z mladosti, ktorá jej pripomenie jej sny neskôr potlačené patriarchálnym sobášom. Inkeri musí urobiť najväčšie rozhodnutie týkajúce sa zvyšok jej života, voľbu medzi šťastím a konvenciou. 

Vstup: 4€/3€ 

Streda 26. január o 19:00 h

SCANDI: Ninjababy

(Ninjababy, Nórsko, 2021, 103 min, r. Yngvild Sve Flikke)

Keď Rakel (23), celkom neskoro zistí, že je v šiestom mesiaci tehotenstva po nie až tak romantickej jednorazovke, jej svet sa mení. Jej priateľ, ktorý nie je otcom, je v pohode s tým, že má dieťa. Ale Rakel vôbec nie je pripravená stať sa matkou. Keďže potrat už nie je možný, adopcia je jediná možnosť. A práve vtedy sa objaví Ninjababy, animovaná postavička, ktorá robí z Rakelinho každodenného života peklo. Vyštverá sa z jej poznámkového bloku a skočí do jej šálky, odkiaľ jej stále pripomína, aká je otrasná osoba. 

Vstup: 4€/3€