KINO POCITY OKTÓBER – premietame na novom mieste!

KINO POCITY V STARÝCH ČASOCH

Hlavná 103, Prešov (1. poschodie)

Vstupné: 3€ / 2€ s preukazom FK

www.kinopocity.sk

FB: facebook.com/kinopocity

 

6.10. 19:00 h

PROJEKT 100: KLUB BITKÁROV

(Fight club, Nemecko / USA, 1999, far., 139 min, r. David Fincher)

Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu.

 

13.10. 19:00 h

PROJEKT 100: KOZA

(Koza, Slovensko, 2015, 75 min, r. Ivan Ostrochovský)

 

Pred dvadsiatimi rokmi reprezentoval Slovensko na olympiáde v Atlante. Dnes žije Peter Baláž, prezývaný Koza, so svojou ženou Mišou a dieťaťom na hranici chudoby. Miša nečakane otehotnie a chce si nechať dieťa zobrať. Koza ju od toho odhovára.  A tak sa po rokoch bez tréningov rozhodne starnúci olympijský boxer na invalidnom dôchodku za vidinou zárobku vyraziť na cestu za svojou poslednou prehrou. So svojim manažérom Zvonkom sa vydávajú na “turné” naprieč Európou, v ktorom nejde o víťazstvá, ale o to, koľko úderov dokáže Koza zvládnuť. V úlohe Kozovho trénera sa predstaví bronzový medailista z olympijských hier v Moskve Ján Franek.

 

20.10. 19:00 h

PROEJKT 100: MLADOSŤ

(Youth, Francúzsko / Švajčiarsko / Taliansko / V. Británia, 2015, far., 118 min, r. Paolo Sorrentino)

Po talianskej Veľkej nádhere prichádza Paolo Sorrentino s anglicky nahovorenou snímkou a medzinárodným hviezdnym obsadením. Film nás tentokrát zavedia do prostredia luxusného alpského kúpeľného hotela.  Fred a Mick, dvaja starí priatelia, sú tu na dovolenke. Fred, skladateľ a dirigent, je na dôchodku. Mick, filmový režisér, ešte stále pracuje. So zvedavosťou a nehou sa pozerajú na zmätené životy svojich detí, nadšených mladých spisovateľov a iný hotelových hostí. Kým sa Mick snaží dokončiť scenár toho, čo si on predstavuje ako jeho posledný dôležitý film, Fred nemá v úmysle jeho kariéru nijak obnoviť. Ale je niekto, kto ho chce znova počuť tvoriť.

27.10. 19:00 h

KINO NASLEPO

“Vyrazte do kina naslepo!”
Dramaturgická hra s divákom. Príďte do kina, usaďte sa a čakajte, čím vás tentokrát prekvapíme.

 

Zmena programu vyhradená!

plagat oktober