Skip to content Skip to footer

 

Kaviareň Staré časy, Hlavná 103, Prešov (1. poschodie)
Vstupné: 3€ / 2€ s preukazom FK
FB: facebook.com/kinopocity
www.kinopocity.sk

3.11. 19:00 h

PROJEKT 100: Ma ma

(Ma ma, Španielsko, 2015, 111 min., r. Julio Medem)

Nový film Julia Medema (Sex a Lucia) je intímnou ženskou drámou a prináša príbeh Magdy, ženy, ktorú opustil manžel, prišla o prácu a diagnostikovali jej rakovinu prsníka v treťom štádiu. Práve v tomto okamžiku stretáva Artura, hľadača futbalových talentov, ktorému sa tiež život od základov zmení ako následok osobnej tragédie. Náhodné stretnutie sa tak postupne mení na silné puto.

10.11. 19:00 h

PROJEKT 100: Love

(Love, Belgicko / Francúzsko, 2015, 130 min., r. Gaspar Noé)

LÁSKA stojí mimo dobra a zla. LÁSKA je genetická potreba. LÁSKA je zmenený stav vedomia. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševná choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA presahuje ľudské ja. LÁSKA je oslepujúce svetlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušujúca erotická melodráma o chlapcovi, dievčati a DAĽŠOM DIEVČATI.

17.11. 19:00 h

Projekt 100: Fénix

(Phoenix, Nemecko, 2014, 98 min., r. Christian Petzold)

Sugestívna snímka nemeckého režiséra Christiana Petzolda odkazuje ku klasickým filmom noir a jeho napätie postupne graduje prostredníctvom strhujúceho výkonu Niny Hoss.

18.11. 19:00 h / Christiania!

Peter Konečný: Keď vám padne sánka – večer najsilnejších jednozáberových scén

Už – už čakáte strih, zásah filmového jazyka. On však neprichádza. Filmové scény zrazu ožívajú v rytme presne pripravenej choreografie hercov a kameramana. Niekedy sa objavia nečakane, alebo sú formálnou a myšlienkovou súčasťou diela vo svojej podstate. Majú svoj výnimočný časový status, uzavretosť a špecifickú naratívnu schému. Sú akýmisi malými filmami vnorenými do celku fikcie. Sú fascinujúce, obdivuhodné, nezabudnuteľné. Jednozáberové scény, ktoré sa stali pozoruhodnou súčasťou umeleckých, ale aj technických dejín kinematografie, predstaví šéfredaktor portálu kinema.sk Peter Konečný.

24.11: 19:00 h

Eva Nová

(Eva Nová, Slovensko, Česká republika, 2015, 115 min, r. Marko Škop)

Eva by urobila čokoľvek, aby znovu získala priazeň človeka, ktorého v živote ranila najviac – svojho syna. Eva je vyliečená alkoholička, ale pred rokmi bola známou herečkou.

pocity november 2015