Skip to content Skip to footer

Aj tento rok sa v tradičnom čase od 4. do 9. októbra v Prešove uskutoční obľúbená filmová prehliadka POCITY FILM FEST 2016. Festival sa bude konať v kaviarni Libresso, v Cinemaxe Prešov a hlavné premietacie dni budú v Kine Scala. Festival predstaví niekoľko filmových noviniek, ktoré Prešovčania ešte nemali možnosť vidieť, navštíviť nás príde niekoľko hostí a nebude chýbať ani tradičný Kinofonik – spojenie nemého filmu so živou hudbou…

V Prešove už po siedmy krát

Siedmy ročník  POCITY FILM FEST nadväzuje na predchádzajúce úspešné ročníky filmového festivalu, ktorý svojim formátom a charakterom predstavuje jediné podujatie svojho druhu v meste Prešov a okolí. V rámci filmovej kultúry je funkčnou alternatívou k bežnej distribúcii multiplexových kín a svojim divákom prináša nové, provokatívne a hodnotné filmové diela. Festival prináša jedinečnú dramaturgiu s dôrazom na umelecký a kultúrny potenciál filmových diel zo slovenskej a tiež európskej audiovizuálnej kultúry.

Projekcie mladých filmárov z východného Slovenska

Filmový festival dáva priestor aj mladým umelcom z východoslovenského regiónu na prezentáciu svojho filmového umenia a vlastných filmov.  „Našou snahou je jednak prezentovať snahy mladých filmárov poskytnutím priestoru na svoju prezentáciu, ale zároveň aj poukázať na fakt, že v regióne je množstvo mladých talentov, ktorí nemaj často priestor na dostatočnú prezentáciu, čo znižuje aj ich motiváciu pokračovať ďalej. Považujeme za nevyhnutné podporovať mladých začínajúcich umelcov a upozorňovať širokú verejnosť na ich tvorbu.“, uviedli organizátori z občianskeho združenia PO.CITY.

Hľadáme dobrovoľníkov

Festival POCITY FILM FEST 2016 hľadá dobrovoľníkov, ktorí sa chcú zapojiť priamo do festivalového diania. Využite príležitosť stať sa súčasťou festivalového tímu, ktorá vám prinesie množstvo zážitkov, umožní stretnúť zaujímavých ľudí a získať praktické skúsenosti s organizovaním kultúrnych akcií. Vašou úlohou budú asistenčné práce, informovanie návštevníkov a podobne podľa potreby. Za prácu počas festivalu získate možnosť zhliadnuť filmové projekcie zdarma a potvrdenie o absolvovaní dobrovoľníctva. V prípade záujmu píšte na adresu info@po-city.sk alebo využite kontaktný formulár priamo na webe po-city.

Viac info: www.po-city.sk

www.facebook.com/pocityfilmfest

}