Skip to content Skip to footer

2

Od 26. februára do 6. marca 2019 sa na Slovensku uskutoční 6. ročník izraelského filmového festivalu KolNoa. V Prešove sa festival uskutoční v utorok 5. marca 2019, kedy budú mať prešovskí diváci možnosť vidieť 2 izraelské celovečerné hrané filmy s anglickými a slovenskými elektronickými titulkami. Organizátorom festivalu je Veľvyslanectvo Štátu Izrael na Slovensku v spolupráci s o.z. Post Bellum SK, kinami Lumière, Úsmev Košice, Pocity Prešov a Múzeom SNP v Banskej Bystrici.

 

 

5.3., utorok, 18:00 h

Kolnoa – festival izraelského filmu

ANTÉNA

(Antenna, Izrael, 2016, 98 min, komédia / dráma, r. Arik Rothenstein)

Osemdesiatnik Joshua (Alexander Peleg) raz ráno zistí, že niekto nainštaloval celulárnu anténu na strechu ich domu. Zistí, že jeho sused prenajal svoju časť strechy telekomunikačnej spoločnosti. Joshua cíti strašnú krivdu. Myslí si, že všetky jeho choroby a bolesti sú spôsobené rádiovými vlnami antény. Rozpúta preto vojnu proti susedovi, do ktorej zatiahne aj svoju manželku Sáru (Gila Almagor) a ich 3 dospelých synov…

 

 

5.3., utorok, 20:00 h

Kolnoa – festival izraelského filmu

ZRANENÁ KRAJINA

(Eretz Ptzua, Izrael, 2015, 80 min., dráma, réžia: Erez Tadmor)

Brutálny teroristický útok. Samovražedný atentátnik sa odpálil v centre Haify. Útočník je zranený a prevezený do miestnej nemocnice v kritickom stave spolu s desiatkami zranených obetí. Ťaživá situácia toho večera vedie k dramatickej reťazi udalostí, vážnych pochybností a emocionálnych výbuchov mnohých zúčastnených, medzi ktorými sú štyria policajti zodpovední za stráženie atentátnika, službukonajúci lekár na urgentnom príjme, usilovná zdravotná sestra, množstvo zranených ľudí hospitalizovaných v tesnej blízkosti teroristu, ako aj ich rodinní príslušníci.

Predaj vstupeniek 15 minút pred začiatkom filmu na mieste.

Vstup: 3€ / 2€ s preukazom filmového klubu