Skip to content Skip to footer

ZLO SA VO FILME NESKRYJE

V spolupráci s ASFK – Asociácia Slovenských Filmových Klubov vám prinášame už 26. ročník Medzinárodného festivalu filmocých klubov Febiofest SK.

Do Prešova sa 1. a 2. apríla dostane výber toho najlepšieho, čo tohtoročný festival ponúka. Best of MFFK Febiofest vám do Kino Pocity, ktoré nájdete vo Wave centrum nezávislej kultúry prinesie takýto program:

01.04.2019
pondelok 19:30
Oni a Silvio
(Loro, IT/ FR, 2018, 150 min, r. Paolo Sorrentino)

Aká je najväčšia ľudská túžba? Láska? Peniaze? Sex? Neobmedzená moc? A je možné toto všetko dosiahnuť a cestou nestratiť vlastnú tvár? Najúspešnejší taliansky režisér súčasnosti Paolo Sorrentino sa vracia do kín s veľkolepou provokatívnou komediálnou drámou. Sorrentinov dvorný herec Toni Servillo tentokrát v hlavnej úlohe stvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známeho škandalózneho miliardára, mediálneho magnáta a dlhoročného predsedu talianskej vlády, ktorý sa preslávil hlavne svojím excentrickým spôsobom života a zhýralými večierkami, ktoré svet pozná pod označením „bunga bunga“

 

02.04.2019
utorok, 18:00
Punk je hned! | + víťazný film
(Punk je hned!, SK / ČR, 2019, 70 min, r. Juro Šlauka)

Príbeh tridsaťročného drogovo závislého Kvička, ktorý žije v rozpadajúcom sa podnájme so svojou družkou a dvojročným synom. Jeho idylický svet jedného dňa ostro narazí na hranu všeobecne platných pravidiel. Svojim impulzívnym správaním, ktoré neráta s dôsledkami, svoj život postupne mení na voľný pád.

 

 

02.04.2019
utorok, 20:00
Útek
(Fuga, PL / ČR / SWE, 2018, 103 min, r. Agnieszka Smoczyńska)

Na varšavskej hlavnej stanici sa jedného dňa objaví neznáma žena trpiaca stratou pamäti. Po dvoch rokoch sa pod menom Alicja vracia k rodine, ktorá ju spozná v televíznom programe. Možno ale nadviazať späť prerušené vzťahy, keď sú pre ňu jej blízki len cudzinci? Po medzinárodne úspešnom debute Vábenie sirén, ktorý originálnym spôsobom spájal žánre muzikálu, rozprávky a hororu, prichádza poľská režisérka Agnieszka Smoczyńska tentoraz s atmosférickou psychologickou drámou, inšpirovanou skutočným príbehom.

 

 

 

 

 

Vstupenky na jendotlivé filmy sa predávajú 15 minút pred filmom.
Cena: 3€ / 2€ (s preukazom FK)
Preukaz FK na rok 2019: 5€.